Naše jídlo

"Gastronomie srdcem..."  

Naším cílem a ideálem je, aby veškeré jídlo, které ve škole vaříme, bylo z naší vlastní zahrady a skleníku o který se staráme společně s dětmi anebo jej získáme ze zahrad našich členů a podporovatelů. Rádi bychom za suroviny neplatili, ale začali znovu více používat tzv. směnný obchod. Máte přebytek červené řepy? Rádi Vám za ni dáme třeba originální hrnky a talíře z naší keramické dílny. Nicméně svět se většinou neřídí jen našimi přáními a tak jsme i my z části nuceni, ingredience pro naši kuchyni kupovat. Při nákupu ovšem dbáme na původ a kvalitu nakupovaných potravin.

Naše kuchařka Míša má mnohaleté zkušenosti v oblasti gastronomie a na jídle je to znát. Děti si u nás běžně pochutnávají i na jinak ne zcela populárních zeleninových polévkách, brokolici, zel. salátech apod. :-)

V ceně 100,-Kč/denně si Vaše děti pochutnají na:

ranní svačince, která se většinou skládá z mnoha druhů ovoce, někdy ji doplňujeme o domácí zdravou buchtu, či jinou sladkost, většinou z celozrnné mouky bez cukru.

obědy jsou velmi rozmanité, založené převážně na zelenině z vlastních záhonů. Základem jsou také luštěniny, ořechy, řasy apod. Původně byla naše kuchyně striktně vegetariánská. Nicméně, na přání našich dětí i rodičů, jsme v posledním roce přidali i maso a to 2x týdně. Maso se opět snažíme nakupovat u místních chovatelů a farmářů.

- odpolední svačince, která je naopak založena na čerstvé zelenině, často u nás pečeném chlebu a domácích pomazánkách. 

Po celý den, jsou k dispozici ovocné nebo bylinkové čaje a voda.

Naše kuchyně je zároveň naší "pátou učebnou", děti sem za Míšou rády chodí a pomáhají s přípravou jídla.